Image 01 Image 02 Image 03
start o firmie nasza oferta porady kontakt
Fundamenty budynku

Poprawne wykonanie fundamentów budynku, to najważniejszy element budowy. Wszystkie błędy zweryfikuje czas, a ich naprawienie może okazać się niemożliwe. Roboty ziemne wymagają dlatego zatrudnienia fachowej firmy, która przeprowadzi wykopy z należytą precyzją i biegłością.

Przy przygotowywaniu fundamentów ważny jest ich dobry plan, który bierze pod uwagę wszystkie istotne parametry powstającego budynku. Projektujący uwzględnia jego rozmiar, dopasowując do niego głębokość i szerokość, jaką mają mieć wykopy. Generalnie im cięższy budynek, tym głębszy fundament.

Elementarną zasadą jest też rozpoczęcie planowania po zbadaniu gruntu, na jakim stawiamy budynek. Różny skład gleby wymaga stosowania odmiennych technik i rozwiązań inżynieryjnych. Oczywiście nie można bagatelizować poziomu wód gruntowych, przepuszczalności podłoża, jego nośności i struktury. Głębokość fundamentów jest od nich ściśle zależna, a niektóre sytuacje wymagają stosowania drenażu (dotyczy to np. prac prowadzonych na gliniastych gruntach, które są bardzo słabo przepuszczalne). Warto pamiętać, że dobrze zaplanowane wykopy to podwalina dalszych prac budowlanych.

Nasza firma wykonuje fundamenty i inne roboty ziemne w sposób drobiazgowy i skrupulatny. Na początku bardzo dokładnie wyznaczamy miejsca, w których projekt uwzględnił wykopy– trzeba przy tym wziąć pod uwagę osie budynku i punkty charakterystyczne naniesione na plan. Do samych prac używamy koparek renomowanych firm, takich jak Catpillar, które gwarantują najbardziej wydajną i ekonomiczną pracę. Cały proces odbywa się przy poszanowaniu zasad bezpieczeństwa, tak aby wydobywana ziemia nie stanowiła żadnego zagrożenia. Dodatkowo oferujemy swoim klientom transport kruszywa, w tym transport ziemi i piasku – wraz z załadunkiem i rozładunkiem.

Roboty ziemne towarzyszące budowie fundamentów wykonujemy profesjonalnie, nie naruszając nadto gruntów, dbając o wszystkie wymiary, proste kąty i satysfakcję zleceniodawcy. Sprawdź naszą ofertę i zaufaj naszemu doświadczeniu.

 
Porady

 
 
Start  |  O firmie  |  Nasza oferta  |  Porady  |  Kontakt © Usługi Transportowe Mariusz Cieliński 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio